Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Název loga
Název loga

Kalendář akcí

Akce datum

1. Února 00:00 - 3. Května 18:00

Plné hnízdo

Plné hnízdo je název projektu České televize, který umožňuje široké veřejnosti nahlédnout na život pěstounských rodin ze všech krajů České republiky. Jedná se o čtrnáctidílný dokumentární cyklus, který bude vysílán od 1. února 2023 každou středu od 16:45 na ČT1. Díl z Libereckého kraje, ve kterém bude představena rodina pěstounů na přechodnou dobu, se na obrazovkách objeví ve středu 29.3. (první repríza v pátek 31.3. v 9:55 na ČT1, druhá repríza v neděli 2.4. v 17:05 na ČT2). Zajímavosti z natáčení je možné sledovat na fanouškovské stránce www.instagram.com/plnehnizdo/ a www.facebook.com/plnehnizdo. Odvysílané díly lze zhlédnout na odkazu ZDE. 

Akce datum

14. Května - 18. Června

4. ročník kampaně Festival rodiny

Síť pro rodinu pořádá 4. ročník kampaně Festival rodiny. Jedná se o celonárodní osvětovou kampaň, která podporuje prevenci zdravé a funkční rodiny a podněcuje ji ke společnému trávení volného času.Kampaň upozorňuje na hodnotu rodiny, ale i na přínos práce Sítě pro rodinu, mateřských, rodinných a komunitních center a dalších organizací pracujících s rodinami, jakožto důležitých aktérů působících na poli prevence.

Akce datum

14. Května
10:00 - 17:00

3v1 - oslava dne matek, dne rodiny + náhradních rodin

Na akci 3v1 jsou přichystány tvořivé dílny, venkovní pohádkový kvíz, pohádka pro děti i dospělé a promítání dokumentu Plné hnízdo a rozhovor s hlavními protagonisty dílu z Libereckého kraje. Na akci dále proběhne vyhlášení výsledků fotografické soutěže Má rodina má mnoho podob a proběhne také výstava fotografií ze soutěže. 

Akce datum

15. Května - 21. Května

Výstava pěstounských fotografií

Výstava fotografií pěstounů s komentářem ve vstupní hale budovy Liduška.Akce se koná v rámci 7. ročníku Týdne náhradního rodičovství.

Akce datum

15. Května - 17. Května

Kontaktní kampaň s infostánkem v Liberci

Přijďte se nás zeptat na cokoliv, co Vás o náhradním rodičovstvím zajímá. U infostánku s informačními materiály bude k dispozici také výstava bannerů představující mýty v náhradním rodičovství a skutečné příběhy pěstounství z Libereckého kraje. Kontaktní kampaň proběhne ve dnech od 15. do 17. května od 10,00 do 17,00 hod. na náměstí Dr. E. Beneše v Liberci. 

Akce datum

15. Května - 18. Května

Kontaktní kampaň s infostánkem v České Lípě

Přijďte se nás zeptat na cokoliv, co Vás zajímá o náhradním rodičovstvím. Kontaktní kampaň s infostánkem bude k dispozici ve dnech od 15. do 18. května v čase 9,00 - 15,00 hod. na náměstí Dr. E. Beneše v České Lípě.Akce se koná v rámci  7. ročníku Týdne náhradního rodičovství. 

Akce datum

15. Května - 21. Května

7. ročník Týdne náhradního rodičovství

Ve dnech od 15. do 21. května probíhá v Libereckém kraji 7. ročník Týdne náhradního rodičovství. Pro širokou veřejnost jsou přichystány volně přístupné akce, např. beseda, dny otevřených dveří, výstava fotografií pěstounů, zahradní slavnosti, kontaktní kampaně s infostánkem v centru Liberce a České Lípy nebo také akce Krajský den rodiny. Hlavním cílem Týdne náhradního rodičovství je vzbudit zájem veřejnosti o náhradní rodinnou péči (tj. osvojení/adopce, pěstounství dlouhodobé a pěstounství na přechodnou dobu), zlepšit informovanost o této problematice, vyvrátit mýty a předsudky panující mezi lidmi o náhradním rodičovství a zvýšit počet náhradních rodičů v kraji. 7. ročník Týdne náhradního rodičovství probíhá pod záštitou Martina Půty, hejtmana Libereckého kraje.Bližší informace včetně podrobného programu 7. ročníku Týdne náhradního rodičovství je k dispozici: ZDE.

Akce datum

15. Května - 21. Května

Týden rodiny

Centrum pro rodinu Náruč přichystalo v rámci 7. ročníku Týdne náhradního rodičovství několik akcí, v rámci kterých můžete s centrem oslavit Mezinárodní den rodiny. Kde všude to bude?15.-21.5. STEZKA "RODINNÉ POKLADY" Po celý týden budou v parku u letního kina bezobslužná stanoviště, která vás dovedou k vašemu rodinnému pokladu.16.5. DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ CENTRA PODPORY NÁHRADNÍ RODINNÉ PÉČE Co obnáší náhradní rodičovství? S jakými dětmi se u náhradních rodičů setkáváme? Kdo náhradním rodinám pomáhá a co jim nabízíme my? 17. 5. MAJÁLESNa Majálesu v letním kině v Turnově budeme mít připravenou dílničku. 20. 5. DĚTSKÁ POUŤ NA VALDŠTEJNĚUž tradiční pouť na hradě Valdštejn nabídne mimo jiné naši výtvarnou dílničku a zároveň kvíz o náhradních rodinách.Rodiny mají mnoho podob, ale poslání pořád stejné.

Akce datum

15. Května
15:00 - 17:00

Po stopách pěstounství

Aktivita pro pěstounské rodiny i veřejnost, informace o náhradní rodinné péči, sdílení zkušeností s pěstounstvím, opékání špekáčků…

Akce datum

19. Května
09:00 - 15:00

Den otevřených dveří

V rámci dne otevřených dveří bude návštěvníkům poskytnuto poradenství a konzultace k náhradnímu rodičovství včetně prezentace služby.

Akce datum

20. Května
13:00 - 17:00

Krajský den rodiny

Akce je pořádána za účelem oslavy Mezinárodního dne rodiny a poděkování náhradním rodičům v Libereckém kraji. Pro návštěvníky je přichystáno taneční, pěvecké, kouzelnické, divadelní a bubenické vystoupení, tvořivé dílničky, pohybové aktivity a fotokoutek. Za nepříznivého počasí se akce uskuteční ve vnitřních prostorách Kulturního a společenského centra Lidové sady. Vstup na akci je zdarma.

Akce datum

22. Května
15:30

Rodinná grilovačka

Rodinné centrum Maják Vás zve na rodinnou grilovačku, která proběhne na zahradě Rodinného centra Maják v Tanvaldu. V rámci akce proběhne krátká osvěta o pěstounství. 


Vložit akci