Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Název loga
Název loga

Projekt České televize Plné hnízdo představí příběh pěstounské rodiny i z Libereckého kraje

Stát se rodičem je pro někoho přirozeným vývojem, pro jiného překvapením a pro dalšího posláním. Ať už se k dětem dostaneme jakýmkoliv způsobem, v určitém momentu vždy začneme pochybovat, jestli jsme pro ně dost dobří. Česká televize ve spolupráci s Ministerstvem práce a sociálních věcí a kraji České republiky připravila unikátní projekt o rodičovství s mistry v tomhle oboru – pěstouny.

 

Čtrnáctidílný cyklus očima režisérů Lindy Kallistové Jablonské, Ivany Miloševič Pauerové, Adama Oľhy a Martina Páva odhaluje největší překvapení, která potkala pěstouny na cestě za jejich vysněnými rodinami. Spolu s experty pak nabízí praktické rady všem, kteří děti měli, mají, plánují je mít nebo dokonce koketují s myšlenkou pustit se do náhradní rodinné péče.

 

Jak mít děti rád a je to vůbec nutné? Co dělat, když na sebe potomci žárlí? Kde čerpat sílu, když došla? A jak na sebe nezapomenout? Tohle a ještě mnohem víc na sebe prozradí obří pěstounské domácnosti, náhradní single mámy, klasické rodinky o dvou dětech, lidé z velkoměst i z konce světa, majitelé obřích domů i malých bytečků – důkaz, že dobrý rodič či pěstoun se najde opravdu všude. 

 

 

Jednotlivé díly dokumentárního cyklu jsou vysílány od 1. února 2023 každou středu od 16:45 na ČT1. Díl z Libereckého kraje, ve kterém bude představena rodina pěstounů na přechodnou dobu, se na obrazovkách objeví ve středu 29.3. (první repríza v pátek 31.3. v 9:55 na ČT1, druhá repríza v neděli 2.4. v 17:05 na ČT2). Zajímavosti z natáčení je možné sledovat na fanouškovské stránce https://www.instagram.com/plnehnizdo/ a https://www.instagram.com/plnehnizdo/. Jednotlivé odvysílané díly lze zpětně zhlédnout v archivu České televize ZDE.

 

 

Díl z Libereckého kraje je ke zhlédnutí ZDE.