Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Název loga
Název loga

6. číslo zpravodaje Rodinám přináší informace o dobrovolnictví a zavedení homesharingu v Libereckém kraji

 

ob_alka_6_c_isla_zpravodaje_rodin_am.jpg (JPG 4960x7015px )

Liberecký kraj vydal ke konci roku nové číslo zpravodaje Rodinám, které se věnuje především tématu dobrovolnictví. Rozhovor s Michalem Čančíkem, vedoucím Regionálního dobrovolnického centra Libereckého kraje čtenářům přibližuje, co musí zájemce učinit, aby se stal dobrovolníkem. Zpravodaj dále přináší informace o jedné z konkrétních dobrovolnických činností, a tou je zapojení se do tzv. homesharingu, tj. sdílené péče o děti s autismem. Tuto formu podpory rodin dětí s autismem zavádí v Libereckém kraji od letošního roku organizace LÍP A SPOLU. V článku nechybí rozhovor s prvními dvěma spárovanými rodinami z našeho kraje, které se do homesharingu zapojily. Ve stále rubrice Příklady dobré praxe seznamuje Bc. Lena Mlejnková, starostka města Semily, čtenáře s vizí města stát se městem pro všechny generace.

           

Zpravodaj se kromě zvýšení informovanosti o prorodinných opatřeních v kraji zaměřuje i na volnočasové aktivity. Čtenáři v něm naleznou např. tipy, jak strávit v Libereckém kraji 7 dní plných zážitků. Vzhledem k tomu, že šesté číslo vychází v období zimy, mnozí rodiče ocení zajímavé náměty od Rodinného centra Zvoneček Liberec na aktivity s dětmi ať už venku nebo doma. Protože zpravodaj vzniká pod hlavičkou odboru sociálních věcí, věnuje se každé číslo i odbornějším tématům jako je např. oblast náhradní rodinné péče a s tím související realizace celokrajské kampaně pro vyhledávání náhradních rodičů s názvem MÍT DOMOV A RODINU „Samozřejmost,  nebo vzácnost?“. Jednou z aktivit této kampaně je zveřejnění čtyř skutečných příběhů pěstounství z našeho kraje. Nejnovější číslo zpravodaje Rodinám přináší dva z těchto čtyř příběhů.

 

Zpravodaj vychází dvakrát ročně a je vydáván primárně v elektronické podobě. Tištěný zpravodaj je distribuován prostřednictvím sítě mateřských a rodinných center v Libereckém kraji (Síť pro rodinu a Asociace Comeniana).

 

 Přiložené soubory