Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Název loga
Název loga

Liberecký kraj vydal Sborník dobré praxe rodinné politiky v Libereckém kraji

V rámci projektu "Systémová podpora práce s rodinou v Libereckém kraji" byl v roce 2022 vydán Sborník dobré praxe rodinné politiky v Libereckém kraji. Distribucí tohoto sborníku chce Liberecký kraj dostat problematiku rodinné politiky více do povědomí obcí a ukázat, co rodinná politika přináší.

 

Za tímto účelem bylo přistoupeno k oslovení aktérů věnujících se podpoře rodin v kraji, mezi kterými byly například obce, nestátní neziskové organizace, příspěvkové organizace nebo také soukromé firmy. Sesbírané příklady zahrnují mnoho různých oblastí, ve kterých lze rodiny podporovat, ať už je to slaďování rodinného a pracovního života, podpora rovných příležitostí, podpora bydlení, rozvoj volnočasových aktivit, zvýšení rodičovských kompetencí, stabilizace a rozvoj rodinných vztahů a nebo také podpora mezigeneračních vztahů. Mezi konkrétní příklady lze uvést příspěvek o klubu pro tatínky s dětmi s názvem Tátaboys nebo příspěvek o prorodinné politice firmy Drylock v Hrádku nad Nisou, díky kterému se mohou čtenáři dozvědět, že i velká firma může být rodinná. Inspirativním příkladem dobré praxe z města Turnov je zapojení veřejnosti do rozvoje a zlepšování veřejného prostranství v obci prostřednictvím participativního rozpočtu, v rámci kterého byl podpořen např. projekt na výstavbu turnovského pumptracku.            

 

Sborník je v elektronické verzi ke stažení zde

 

Ve sbírání příkladů dobré praxe bude Liberecký kraj pokračovat i po vydání tohoto sborníku a případné další příspěvky budou v elektronické verzi uveřejněny na výše uvedeném odkazu.

 

Víte-li o nějakém příkladu dobré praxe z Libereckého kraje, zašlete nám ho na e-mail rodina@kraj-lbc.cz.