Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Název loga
Název loga

Kraj opět vyhlásil příjem žádosti o individuální dotaci v oblasti rodinné politiky pro rok 2022

Již třetím rokem mohou nestátní neziskové organizace získat od Libereckého kraje finanční podporu na aktivity pro rodiny s dětmi. Žádost o individuální dotaci v oblasti rodinné politiky je možné podávat od 25. dubna do 16. května letošního roku prostřednictvím internetových stránek Libereckého kraje. Celkem kraj na tyto účely vyčlenil půl milionu korun.

Organizace budou moci peníze použít na osvětové vzdělávací programy pro rodiny s dětmi, na podporu mezigeneračního soužití a metodickou podporu při zavádění flexibilních pracovních úvazků. Všechny žádosti posoudí Poradní sbor pro sociálně-právní ochranu dětí Krajského úřadu Libereckého kraje. Poté bude materiál s návrhem na přerozdělení finančních prostředků předložen orgánům kraje. Více informací naleznete zde

 

Informace o příkladech projektů, které byly v předchozích letech podpořeny v rámci této individuální dotace, jsou k přečtení v článku "Dotace kraje na podporu prorodinných aktivit a příklady dobré praxe", který byl uveřejněn ve 3. čísle zpravodaje Rodinám (str. 8-9). Ke stažení zde.