Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Název loga
Název loga

V Paláci Liebieg proběhl 2. ročník akce Krajský den rodiny

Liberecký kraj uspořádal v sobotu 18. května druhý ročník akce Krajský den rodiny, která byla nejen oslavou Mezinárodního dne rodiny, ale také poděkováním náhradním rodičům v našem kraji. Akce byla zároveň završením probíhajícího 8. ročníku Týdne náhradního rodičovství, který prostřednictvím volně přístupných akcí přibližuje veřejnosti náhradní rodinnou péči.

 

Počasí pro organizaci venkovní akce sice příliš nepřálo, přesto dorazilo do areálu Paláce Liebieg v Liberci během sobotního odpoledne zhruba pět desítek návštěvníků. Akci zahájil úvodním slovem náměstek hejtmana Libereckého kraje pro oblast sociálních věcí, Petr Tulpa. V rámci programu bylo na nádvoří paláce přichystáno vystoupení orchestru O´Band a v přilehlých vnitřních prostorách mohly děti se svými rodiči zhlédnout divadelní představení Šel zahradník do zahrady Divadélka Koloběžka. 

 

V rámci osvěty o náhradním rodičovství byl pro návštěvníky přichystán u stánku Libereckého kraje soutěžní kvíz „Co vše vím, či nevím o pěstounství“. Kvíz si vyzkoušeli dvě desítky návštěvníků a na konci akce bylo vylosováno 5 účastníků kvízu, kterým byly předány rodinné společenské hry.

 Fotogalerie