Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Název loga
Název loga

Krajský úřad Libereckého kraje se připojuje k výzvě Dík náhradním rodinám

 

0002.png (PNG 1190x1683px )

Stát se pěstounem nebo náhradním rodičem chce odvahu. Ne každý se jím může stát. Společenský status náhradních rodičů však není na takové úrovni, jakou by si zasluhoval. S cílem zviditelnit téma pěstounství u laické veřejnosti a zejména poděkovat náhradním rodičům v České republice pořádá Ministerstvo práce a sociálních věcí v letošním roce výzvu „Dík náhradním rodinám“, jejímž symbolem a propojovacím prvkem se stala bábovka. Proč právě bábovka? Protože nás provází celý život – jako batolata ji s mámou či s tátou děláme z písku; je to jeden z prvních výtvorů, který dokážeme jako děti v kuchyni pod dozorem dospělého upéct; u nedělní bábovky a čaje probíráme doma různá témata; a není nad babiččinu bábovku, kterou většinou spořádáme na posezení. Zkrátka, bábovka evokuje klid, pohodu, domov.

 

Krajský úřad Libereckého kraje se k této výzvě připojuje a dne 31. května 2024 pořádá pro své zaměstnance Bábovkový den, tedy ranní pohoštění ve formě bábovky.

 

K výzvě se může připojit kdokoliv sdílením fotografie nebo videa bábovky (upečené, namalované, uplácené z písku atd.) na sociálních sítích v pátek 31. května s uvedením hashtagu #diknahradnimrodinam a #babovkovyden.

 

Bližší informace o výzvě viz příloha.

 

 Přiložené soubory