Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Název loga
Název loga

V Libereckém kraji proběhne již 8. ročník Týdne náhradního rodičovství

Osmý ročník Týdne náhradního rodičovství se v Libereckém kraji koná od 13. do 19. května. Pořádá jej Krajský úřad Libereckého kraje spolu s neziskovými organizacemi, které se v kraji věnují doprovázení pěstounských rodin. Pro širokou veřejnost jsou připraveny volně přístupné akce, jako např. zahradní slavnost, kontaktní kampaně v České Lípě či druhý ročník akce Krajský den rodiny. Záštitu nad 8. ročníkem převzal Martin Půta, hejtman Libereckého kraje.

 

Týden náhradního rodičovství nabízí všem, kteří by se chtěli stát náhradními rodiči, jedinečnou příležitost, získat více informací. V současné době je v Libereckém kraji kolem 140 dětí, pro které se aktivně vyhledávají náhradní rodiny. Počet náhradních rodičů je však znatelně nižší. S cílem zvýšit jejich počet a zlepšit povědomí veřejnosti o náhradním rodičovství, realizuje Krajský úřad Libereckého kraje a neziskové organizace od roku 2015 kampaň s názvem MÍT DOMOV A RODINU „Samozřejmost, nebo vzácnost?“. Jednou z pravidelných aktivit této kampaně je od roku 2017 konání Týdne náhradního rodičovství. Poslední dva roky je Týden náhradního rodičovství spojen s oslavou Mezinárodního dne rodiny, který se celosvětově slaví 15. května.

 

V pondělí 13. května uspořádá Rodinné centrum Maják v Tanvaldu Open day, tedy den otevřených dveří pro zájemce o náhradní rodičovství a dále také zahradní slavnost, na které nebude chybět grilování a hry pro rodiny. 

 

V úterý 14. května uspořádá doprovázející organizace Centrum DAR v Turnově povídání o náhradním rodičovství s výtvarnými dílnami pro děti pod názvem Děti patří do rodiny. Stejnojmenná akce proběhne i v Semilech o dva dny později, ve čtvrtek 16. května.

 

V Novém Boru chystá organizace Rodina v centru 16. května akci s promítáním dílu dokumentárního cyklu Plné hnízdo z Libereckého kraje, ve kterém vystupuje rodina Jiroutových. Součástí besedy bude i krátká prezentace a diskuse s Bc. Ester Jiroutovou a klíčovými pracovnicemi Rodiny v centru.

 

Celý Týden náhradního rodičovství bude završen druhým ročníkem akce Krajský den rodiny, která proběhne v sobotu 18. května od 15,00 do 17,30 hod. na nádvoří Paláce Liebieg v Liberci (U Tiskárny 81/1). Návštěvníci se mohou těšit na hudební a divadelní představení. Akce je pořádána za účelem oslavy Mezinárodního dne rodiny a také je poděkováním náhradním rodičům v Libereckém kraji, kteří poskytují dětem, jež nemohly vyrůstat ve své biologické rodině, náhradní domov a lásku.

 

Kompletní program Týdne náhradního rodičovství je k dispozici ZDEFotogalerie